.Artykuły

Boxcutter i Ital Tek we Wrocławiu

Boxcutter i Ital Tek wystąpią na wrocławskim festiwalu NowoBrzmienia. Impreza odbędzie się w dniach 18–19 maja we Wrocławiu.

Ital Tek to pseudonim, pod którym ukrywa się producent muzyki elektronicznej Alan Myson. Muzyka projektu sięga od mrocznego, basowego i mocno industrialnego dubstepu do głębokiej, melodyjnej elektroniki. Po raz pierwszy zaistniał w 2006 roku, kiedy rozpoczął współpracę z internetową wytwórnią Net Lab. Wtedy wydał swoją pierwszą EP-kę „Terminator 2″. W 2008 roku Ital Tek wydał swój debiutancki krążek „Cyclical”. W tym samym czasie muzyk zakończył współpracę z Net Lab. Miał na to wpływ uznany DJ, który zaproponował mu udział w nagraniach dla stacji BBC Radio’s Mary Anne Hobbs. Zaowocowało to udziałem Ital Teka w projekcie muzycznym „Evangeline”. W 2010 roku Ital Tek wydał drugi album „Midnight Colour”.

Boxcutter, to tak naprawdę Barry Lynn — gitarzysta, basista i producent pochodzący z Irlandii Północnej. Od 2005 roku wydaje muzykę w labelach takich jak Hotflush, jego własnym labelu Kinnego Records praz Planet Mu. Jest głównie znany z utworów oscylujących w stylistyce dubstepowej, którą tworzy właśnie pod pseudonimem Boxcutter. Oprócz tego wydaje muzykę, firmując ją swoim nazwiskiem, a rzadziej także jako The Host.

Festiwal NowoBrzmienia to 5. edycja wrocławskiej imprezy promującej alternatywnych artystów tworzących muzykę opartą na elektronice.

Obok gwiazd imprezy NowoBrzmienia, czyli Ital Tek i Boxcutter, na scenie zaprezentują się tacy artyści, jak: Kirk, The Natural Born Chillers, PTR1, Rubber Dots, B Szczesny i Lil Ironies.

Festiwal odbędzie się w dniach 18–19 maja we Wrocławiu w klubie Włodkowica 21

Ceny biletów (za jeden dzień): 25 zł (przedsprzedaż), 33 zł w dniu imprezy.

Źródło: mat. prasowe festiwalu

Dodaj komentarz

 .Najnowsze wydarzenia