.Muzyka
Duże Pe – Tylko Mistrzostwo

Duże Pe – Tylko Mistrzostwo

3117
309
7

Ci, którzy uważnie śledzą działalność Dużego Pe, wiedzą że jest on wielkim fanem piłki nożnej, a prowadzona przez niego firma I-N-I (czyt. ‚ajenaj’) zajmuje się zarówno muzyką jak i sportem. Kiedy więc został zapytany, czy byłby gotów przygotować utwór zagrzewający do walki Reprezentację Polski do lat 17, nie mógł odmówić!

Zwłaszcza, że drużyna trenera Marcina Dorny wydaje się być pierwszym od wielu lat zespołem, który jak równy z równym walczy nawet z najsilniejszymi rywalami. Dość powiedzieć, że to  pierwsza od 10 lat Reprezentacja Polski U-17, która awansowała do ścisłego finału Mistrzostw Europy U-17 – w tym roku odbędą się one w Słowenii między 4 a 16 maja. Trzymajcie kciuki za naszych młodych piłkarzy! Cała naprzód, do boju Polsko!

Duże Pe to warszawski artysta znany głównie jako MC działający solowo bądź w ramach zespołów Emma Dax, Masala i Senk Że (a dawniej również Banda Tre i Cisza & Spokój) oraz ze swych osiągnięć w dziedzinie freestyle’u (m.in. zwycięstwo w Wielkiej Bitwie Warszawskiej 2004). To również dziennikarz związany m.in. z Czwórką – Czwartym Programem Polskiego Radia i programem Poziom 2.0 w TVP 2 oraz promotor mający na koncie organizację licznych ‚importowych’ imprez artystów, m.in. takich jak Pirate Soundsystem, Kid Fresh, Egyptrixx, Tittsworth, Baobinga czy Ariel Pink’s Haunted Graffiti.

Solowe występy Dużego Pe w roli MC to połączenie nowoczesnej, alternatywno-klubowej muzyki takiej jak dubstep, drumstep, elektro i jungle/drum’n'bass z żywiołowym MC’ingiem i dużą dozą improwizacji. Niepublikowane utwory zaskakują kreatywnym tworzeniem energetycznych, międzygatunkowych połączeń. Świeże aranżacje i nowe podkłady muzyczne nadają zaś znanym już tekstom Dużego Pe nową jakość i energię.

Posłuchajcie Duże Pe – Tylko Mistrzostwo (Hymn Młodzieżowej Reprezentacji Polski na MME U-17 2012 w Słowenii) i piszcie w komentarzach, jak Wam się podoba!

Źródło: Eska.pl

 

Dodaj komentarz

 .Najnowsze wydarzenia